Головна мета бомбосховища – забезпечити захист та безпеку людей у разі виникнення надзви чайних ситуацій, коли зовнішнє середовище стає загрозливим та небезпечним для перебування людей на відкритому повітрі.

Бомбосховища обладнуються з використанням особливих матеріалів та конструкцій, що здатні витримувати руйнівні удари. Не менш важливо створити в бомбосховищі відповідні санітарні умови для перебування людей у ньому під час загрози. Однією з таких умов є правильно організована вентиляція.

Вентиляція в бомбосховищі необхідна з кількох причин. По-перше, вона забезпечує надходження свіжого повітря та відведення відпрацьованого, що допомагає підтримувати комфортні умови все редині укриття та запобігає перегріву повітря чи задусі. По-друге, вентиляція, оснащена фільтрами-поглиначами, запобігає потраплянню газоподібних засобiв масового ураження, аерозолів та пилу, які можуть надійти всередину укриття внаслідок руйнівних ударів. Це особливо важливо для захисту здоров’я та безпеки людей, які перебувають усередині. Ефективна вентиляція є важливим аспектом безпеки та комфорту в бомбосховищі.


Компанія Вентс пропонує повний асортимент обладнання для організації ефективної вентиляції та підпору повітря в бомбосховищах та укриттях відповідно до нормативних вимог ДБН В .2.2-5.


ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ ТА ПІДПОРУ ПОВІТРЯ В БОМБОСХОВИЩІ
ПРИ ПРОЄКТУВАННІ ТА БУДІВНИЦТВІ ЗАХИСНИХ СПОРУД І СПОРУД ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ


Сховища зазвичай слiд обладнувати системами вентиляції для двох режимів роботи:

  • чистої вентиляції – режим І (впродовж 48 годин);
  • фiльтровентиляцiї – режим II (впродовж 12 годин).


Систему вентиляції проєктують, враховуючи максимальну кількість людей, яка може одночасно розташовуватися в укритті.

Кількість зовнiшнього повiтря, яке подається у захисну споруду (споруду подвійного призначення), слiд приймати:

  • у режимі чистої вентиляції (режим І) – до 11 м³/год на одну особу;
  • у режимі фiльтровентиляцiї (режим II) – з розрахунку 2 м³/год на одну особу, яка підлягає укриттю, 5 м³/год на одного працівника у примiщеннях пункту керування та 10 м³/год на одного працівника у фiльтровентиляцiйнiй камерi з електроручними вентиляторами.


Експлуатаційний підпір повітря має становити 50 Па.

Довжина повітропроводу від електроручного вентилятора до найбільш віддаленого вентиляційного отвору має бути не більше ніж 30 м.

У режимі чистої вентиляції подавання очищеного від пилу зовнішнього повітря повинне забезпечувати необхідний обмін повітря і видалення з приміщень теплоти та вологи. Кількість зовнішнього повітря визначається розрахунком.

Для чистої вентиляції, фільтровентиляції та вентиляції ДЕС повітрозабори повинні бути роздільними. На повітрозаборах і витяжних пристроях слід передбачити встановлення противибухових пристроїв, що мають захисний короб.

Регенеративні установки та фільтри слід встановлювати в окремих приміщеннях, що межують із внутрішніми приміщеннями сховища.

Типове рішення використання обладнання

Вентиляцію з механічним спонуканням у ПРУ рекомендовано передбачати із застосуванням електроручних вентиляторів ЕРВ.

Приклад організації дворежимної вентиляції за допомогою вентилятора Вентс ЕРВ:

  • у режимі чистої вентиляції – герметичні клапани ГК (закриті), відсікаючи від припливної системи фільтри-поглиначі , герметичний клапан ГК (відкритий);
  • у режимі фільтровентиляції – герметичні клапани ГК (відкриті), завдяки чому припливна система забезпечує нормативну витрату повітря (режим ІІ), повітря проходить через фільтри-поглиначі . Герметичний клапан ГК (закритий).


Серії