Вхід

Політика конфіденційності
Забув пароль
Авторизуватись
Ще не зареєстровані? Скористайтеся перевагами реєстрації:
Збереження продуктів у прив'язці до проектів
Консультації фахівців щодо продукції on-line
Реєстрація
Реєстрація
Користуючись цією формою, ви визнаєте, що прочитали умови користування Умови використання сайту і повністю згоден з ними
Авторизуватись

Що таке ІР?

Під час вибору обладнання та визначення місця його встановлення дуже важливо забезпечити відповідність ступеню захисту пристрою умовам, у яких це обладнання буде експлуатуватись. Будь-який електроприлад повинен одночасно задовольняти дві вимоги захисту:

  • гарантувати безпеку споживача та обслуговуючого персоналу;
  • захищати електронні компоненти, які розташовані у пристрої, від впливу навколишнього середовища.

Норматив ІР складає враження про пило- та вологозахищеність виробу, а також про його електробезпеку.

У документації та на корпусах приладів зазначається ступінь захисту, маркований знаком ІР та двома цифрами, які позначають ступінь захищеності обладнання, наприклад, ІР20 або ІР65. Перша цифра означає ступінь захисту від торкання до струмонесучих частин та ступінь захисту від потрапляння у виріб сторонніх предметів. Характеристика захисту, що визначається першою цифрою, наведена в таблиці 1. Друга цифра показує ступінь захисту корпусу від проникнення води і розшифрована в таблиці 2.

Таблиця 1

Перша цифра Характеристики захисту Опис
х Захист не визначений Відкрита конструкція, без захисту від пилу та торкання до струмонесучих частин.
1 Захист від великих предметів Захист від проникнення в конструкцію великих предметів діаметром понад 50 мм. Частковий захист від випадкового торкання до струмонесучих частин людиною (захист від торкання долонею).
2 Захист від предметів середнього розміру Захист конструкції від проникнення всередину предметів діаметром понад 12 мм. Захист від торкання пальцями до струмонесучих частин.
3 Захист від дрібних предметів Конструкція не допускає проникнення всередину предметів діаметром понад 2,5 мм. Захист персоналу від випадкового торкання до струмонесучих частин інструментом або пальцями.
4 Захист від піску У конструкцію не можуть потрапити предмети діаметром понад 1 мм. Конструкція захищає від торкання до струмонесучих частин пальцями або інструментом.
5 Захист від накопичення пилу Пил може проникати в корпус у незначній кількості, яка не перешкоджає нормальній роботі обладнання. Повний захист від торкання до струмонесучих частин обладнання.
6 Повний захист від пилу Пил не може проникнути всередину конструкції.

 

Таблиця 2

Друга цифра Характеристики захисту Опис
х Захист не визначений Відкрита конструкція, без захисту від бризків води.
1 Захист від крапель, які
падають вертикально
Краплі води, які падають вертикально, не можуть викликати небезпечних
наслідків для обладнання.
2 Захист від крапель, які падають під кутом Краплі води, які падають на обладнання під кутом до 15°, не викликають небезпечних наслідків.
3 Захист від бризків води Виріб захищений від бризків води, які потрапляють у конструкцію під
кутом до 60°.
4 Захист від різнонаправлених бризків води Конструкція захищена від бризків води, які можуть бути направлені на виріб з різних сторін.
5 Захист від струменю води Направлені струмені води не наносять шкоди розміщеному
в корпусі обладнанню.
6 Захист від заливання водою Заливання обладнання водою не призводить до пошкодження обладнання.
7 Захист від занурення Корпус може бути повністю занурений у воду, що не призведе до пошкодження розміщеного в корпусі обладнання.
8 Захист від занурення у воду під тиском Конструкція витримує без наслідків занурення у воду на певну глибину (захист від води під тиском, причому величина тиску зазначається окремо).

 

Сертифікація

Виріб з маркуванням СЕ означає, що продукція виготовлена відповідно до стандартів якості та безпеки, передбачених директивами Європейського Союзу для даного виду продукції (наноситься виробником).

Знак відповідності продукції європейським стандартам якості та електричної безпеки, який виданий Товариством технічного нагляду TUV (Німеччина).

Знак відповідності продукції вимогам технічних норм України, підтверджується сертифікатами відповідності УкрТЕСТ.

Знак відповідності продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації в системі ДСТР, технічним стандартам і нормам, які прийняті на території Російської Федерації. Підтверджується сертифікатами, виданими сертифікаційним центром РосТЕСТ (Москва).

Знак відповідності продукції стандартам якості та електричної безпеки, які прийняті в Польщі, виданий сертифікаційним органом PCBC (Польща).

Знак відповідності продукції словацьким стандартам якості та електричної безпеки, виданий сертифікаційним органом EVPU (Словаччина).

Клас ізоляції: подвійна ізоляція.

Клас захисту пристрою (див. таблиці 1, 2).

Висловіть свою думку

Голосування
Чи допомагає наш сайт розвитку вашого бізнесу?