Вхід

Політика конфіденційності
Забув пароль
Авторизуватись
Ще не зареєстровані? Скористайтеся перевагами реєстрації:
Збереження продуктів у прив'язці до проектів
Консультації фахівців щодо продукції on-line
Реєстрація
Реєстрація
Користуючись цією формою, ви визнаєте, що прочитали умови користування Умови використання сайту і повністю згоден з ними
Авторизуватись

Типи вентиляторів

Вентилятори – це механічні пристрої для переміщення повітря повітропроводами, безпосередньої подачі або витяжки повітря з приміщення. Переміщення повітря відбувається за рахунок створення перепаду тиску між входом та виходом вентилятора.

Осьові вентилятори - це колеса з лопатей (так звана крильчатка) в циліндричних кожухах, які прикріплені до втулки під певним кутом до площини обертання.

При обертанні лопатей відбувається захоплення повітря та його переміщення в осьовому напрямку. При цьому в радіальному напрямку повітря практично не переміщається. Найчастіше лопаті осьового вентилятора встановлюються безпосередньо на вісь електродвигуна.

Застосування: для витяжки та припливу повітря через вільні прорізи або разом з повітропроводами довжиною не більше 3-х метрів горизонтальної ділянки, з невеликим аеродинамічним опором мережі.

Відцентрово-осьові вентилятори можуть переміщати повітря в напрямку осі двигуна. Широко застосовуються в системах вентиляції з круглими повітропроводами.

Круглі канальні вентилятори мають типові розміри від 100 до 450 мм. Їх продуктивність – від 250 до 5200 м3/год. Вентилятори обладнаніа асинхронними двигунами із зовнішнім ротором, який має відцентрове робоче колесо із загнутими назад лопатями. Для збільшення терміну експлуатації в двигунах застосовуються підшипники кочення. Корпуси вентиляторів виконані з пластмаси, сталі з полімерним покриттям або оцинкованої сталі, що забезпечує стійкий захист від корозії, а також створює естетичний зовнішній вигляд.

Застосування: для витяжки-припливу повітря в системах вентиляції з великою протяжністю повітропроводів та великим аеродинамічним опором мережі.

Відцентрові вентилятори складаються з двох основних частин: турбіни та завитки. Робоче колеса такого вентилятора – це пустотілий циліндр, у якому встановлені лопаті, скріплені по колу дисками. В центрі скріплених дисків знаходиться маточина для насаджування колеса на вал.

Під час обертання робочого колеса повітря, яке потрапляє між лопаті, рухається радіально від центру і при цьому стискається. Під дією відцентрової сили повітря витискається у спіральний корпус, а потім направляється у нагнітальний отвір.

Відцентрові вентилятори виготовляються з робочими колесами із лопатями, загнутими назад або вперед. Застосування радіальних вентиляторів з лопатями, загнутими назад, дозволяє економити електроенергію приблизно на 20 %. Інша, не менш важлива перевага вентиляторів з лопатями, загнутими назад, полягає в тому, що вони відносно легко витримують перевантаження по витраті повітря. Відцентрові вентилятори з лопатями, загнутими вперед, забезпечують такі ж витратні та напірні характеристики, що й вентилятори з лопатями, загнутими назад, але при меншому діаметрі колеса та меншій частоті обертання. Таким чином, вони можуть досягнути бажаного результату, займаючи менше місця та працюючи з меншими шумами.

Застосування: для витяжки та припливу повітря в системах вентиляції з великою протяжністю повітропроводів та великим аеродинамічним опором мережі.

Висловіть свою думку

Голосування
Як часто ви використовуєте програму для підбору обладнання?