Вентиляція котеджу площею до 80 м² із зонуванням поверхів

Система вентиляції одно- та двоповерхового котеджу загальною площею до 80 м² має забезпечувати приплив у будинок свіжого й чистого повітря на всіх поверхах, а також витягання забрудненого повітря з санвузлів та кухні. Також ця система має бути безшумною та компактною, що дозволило б її розмістити у будь-якому місці у підстельовому просторі – між підвісною стелею та плитами перекриття.

Оптимальним рішенням в даному випадку є використання припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла. Їхньої продуктивності достатньо для забезпечення повноцінної вентиляції котеджу, а тиха робота не заважатиме його мешканцям. Додатково ці ПВУ допоможуть заощадити на опаленні та кондиціюванні повітря за рахунок рекуперації тепла.

Розгляньмо конфігурацію подібної системи вентиляції для двоповерхового котеджу на базі двох компактних підвісних припливно-витяжних установок VENTS Enave-C 100 P (або Enave-CT 100 P).

З чого складається система вентиляції


Ключовим елементом вентиляційної системи є припливно-витяжні установки Enave-C 100 P (Enave-CT 100 P), які монтуються горизонтально в підстельовому просторі кожного поверху і забезпечують витрату повітря до 130 м³/год кожна. Відпрацьоване повітря витягається з умовно брудних зон (перший поверх – кухня та санвузол, другий поверх – санвузол), а свіже надходить в умовно чисті секції (вітальня, спальні, робочі місця).

Для дистрибуції повітря рекомендовано використовувати напівжорсткі канали системи FlexiVent. Такі повітропроводи гнучкі, міцні й компактні, що дає змогу виконувати їх швидкий та прихований монтаж у підстельовому просторі без використання спеціальних інструментів. Використання FlexiVent зменшить витрати на монтаж, пусконалагоджувальні роботи, а також знизить загальний аеродинамічний опір системи, що забезпечить економію електроенергії під час експлуатації системи вентиляції.

За наявності вимог до дизайну повітророзподіл можна здійснювати за допомогою дизайнерських анемостатів або анемостатів прихованого монтажу (наприклад, Ф4 125, VELA AP RF, DP-RS).

Очищене повітря

Припливно-витяжні установки містять фільтри, які забезпечують надходження до приміщень котеджу очищеного повітря. Вони можуть містити як фільтри класу G4, так і фільтри тонкого очищення F7.

Збереження тепла в приміщенні

Вентиляційні установки оснащені протипотоковими рекуператорами – полістирольним (Enave-C 100 P), що має коефіцієнт рекуперації до 94 %, та ентальпійним (Enave-CT 100 P) з коефіцієнтом рекуперації до 88 %. Рекуператори утилізують теплову енергію нагрітого витяжного повітря і передають її прохолоднішому вхідному потоку, завдяки чому тепло залишається в приміщенні.


Підтримання балансу вологи в приміщенні

Для створення більш комфортного мікроклімату в котеджі площею до 80 м² рекомендовано використовувати ПВУ Enave-CT 100 P, які містять ентальпійний рекуператор. Такі установки рекуперуватимуть не лише тепло, а й вологу, що забезпечуватиме баланс вологи в приміщеннях будинку.

Для більш гнучкої та ефективної роботи припливно-витяжної вентиляції можна додатково встановити датчики

Датчики вологості

Контроль вологості в санвузлах котеджу забезпечують датчики (наприклад, HV2 та HR-S). За підвищеного рівня вологості вентиляційна установка автоматично перейде на максимальну швидкість, активно видаляючи зволожене повітря назовні й підтримуючи в приміщенні комфортний мікроклімат.


Датчики вуглекислого газу (CO₂)

Для контролю якості повітря та гнучкої роботи системи вентиляції в котеджі рекомендовано використовувати датчики CO₂ (наприклад, СО2-1 та СО2-2). За підвищеного рівня вуглекислого газу в приміщеннях будинку вентиляційна установка автоматично перейде на максимальну швидкість, активно видаляючи забруднене повітря назовні й підтримуючи в приміщеннях комфортний мікроклімат.


Датчик летких органічних сполук (VOC)

За наявності в котеджі зони для куріння (наприклад, балкону або лоджії) рекомендовано використовувати датчик VOC (наприклад, DPWQ30600). За підвищеного рівня летких органічних сполук (цигарковий дим, випари розчинників та засобів для чищення та ін.) вентиляційна установка автоматично перейде на максимальну швидкість, активно видаляючи забруднене повітря назовні й підтримуючи в приміщеннях будинку комфортний мікроклімат.