Для провітрювання апартаментів традиційно використовується природна вентиляція (з природним рухом повітря) та механічна вентиляція з використанням побутових витяжних вентиляторів у так званих забруднених зонах або припливно-витяжних установок (ПВУ).
Масове використання ПВУ в апартаментах гальмувалося через великі габарити установок та повітропроводів, відсутність місця для їх розміщення та шумність вентиляційного обладнання. Проте сучасні ПВУ позбавлені цих недоліків і можуть забезпечити найефективнішу вентиляцію в апартаментах завдяки компактності, безшумності та економічності. Сьогодні їх можна розміщувати в гардеробних кімнатах, коморах, у підстельовому просторі або над кухонними плитами разом із витяжками.
Тому якщо ви плануєте у своїх апартаментах організувати якісну припливно-витяжну вентиляцію, найоптимальнішим рішенням буде встановлення сучасних ПВУ з рекуперацією тепла. Як працює подібна система на базі підвісних припливно-витяжних установок VENTS Enave P або ВУТ ПБ ЕС та напівжорстких каналів FlexiVent – читайте далі.
Очищене повітря
Припливно-витяжні установки містять фільтри, які забезпечують надходження до приміщення очищеного повітря. Вони можуть містити як фільтри класу G4, так і фільтри тонкого очищення F7.
Збереження тепла в приміщенні
Вентиляційні установки оснащені протипотоковим рекуператором із полістиролу, який має високу ефективність теплообміну (коефіцієнт рекуперації досягає 94 %).
Рекуператор утилізує теплову енергію нагрітого витяжного повітря і передає її більш прохолодному вхідному потоку, завдяки чому тепло залишається в приміщенні.
Для створення більш комфортного мікроклімату в апартаментах рекомендовано використовувати ПВУ з ентальпійним рекуператором. Така установка здійснюватиме рекуперацію не лише тепла, а й вологи, що забезпечуватиме максимально комфортний мікроклімат у приміщенні.
Опції для холодного клімату / низьких температур
Якщо ваші апартаменти розміщені в країні з холодним кліматом, оптимальним рішенням буде використання ПВУ зі встановленим нагрівачем попереднього нагрівання (наприклад, NKP A21 V.2), який додатково підігріватиме холодне припливне повітря. Також для підвищення ефективності вентиляційної системи в умовах холодного клімату рекомендовано використовувати вентиляційну установку з роторним регенератором (наприклад, ВУТР П), який запобігає виникненню конденсату і має високу стійкість до обмерзання.
Датчики вологості
Контроль вологості у санвузлі забезпечують датчики вологості (наприклад, HV2 та HR-S). За підвищеного рівня вологості вентиляційна установка автоматично перейде на максимальну швидкість, активно видаляючи зволожене повітря назовні й підтримуючи в приміщенні комфортний мікроклімат.
Датчики вуглекислого газу (CO₂)
У житловій секції апартаментів рекомендовано використовувати датчик СО₂ (наприклад, СО2-1 та СО2-2). За підвищеного рівня вуглекислого газу в приміщенні вентиляційна установка автоматично перейде на максимальну швидкість, активно видаляючи забруднене повітря назовні й підтримуючи в приміщенні комфортний мікроклімат.
Датчик летких органічних сполук (VOC)
За наявності в апартаментах зони для куріння рекомендовано використовувати датчик VOC (наприклад, DPWQ30600). За підвищеного рівня летких органічних сполук (цигарковий дим, випари розчинників та засобів для чищення та ін.) вентиляційна установка автоматично перейде на максимальну швидкість, активно видаляючи забруднене повітря назовні й підтримуючи в приміщенні комфортний мікроклімат.