Для номерів готелів та житлових приміщень без кухонь важливо забезпечити приплив свіжого й чистого повітря, а також витягання забрудненого повітря з санвузлів. З цим завданням чудово справляються припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла, які не тільки створюють вентиляцію належного рівня з необхідною продуктивністю, а й здатні заощадити на опаленні та кондиціюванні повітря за рахунок рекуперації тепла. Розглянемо конфігурацію подібної системи вентиляції для житлових приміщень невеликої площі (до 40 м²) на базі компактних підвісних припливно-витяжних установок VENTS Enave-C 100 P та Enave-CT 100 P.
Ключовим елементом вентиляційної системи є припливно-витяжна установка Enave-C 100 P (Enave-CT 100 P), яка монтується горизонтально в підстельовому просторі й забезпечує витрату повітря до 130 м³/год. Повітря витягається з умовно брудної зони (санвузла), а свіже повітря надходить в умовно чисту зону (спальня). Конструкція установки дає змогу реалізувати аналогічне рішення в номері з дзеркальним плануванням.
Очищене повітря
Припливно-витяжні установки містять фільтри, завдяки яким повітря надходить до приміщення очищеним. Установки можуть містити як фільтри класу G4, так і фільтри тонкого очищення F7.
Збереження тепла в приміщенні
Вентиляційні установки оснащені протипотоковими рекуператорами — полістирольним (Enave-C 100 P), що має коефіцієнт рекуперації до 94 %, та ентальпійним (Enave-CT 100 P) з коефіцієнтом рекуперації до 88 %. Рекуператори утилізують теплову енергію нагрітого витяжного повітря і передають її більш прохолодному вхідному потоку, завдяки чому тепло залишається в приміщенні.
Підтримання балансу вологи в приміщенні
Для створення більш комфортного мікроклімату в готельному номері рекомендовано використовувати ПВУ Enave-CT 100 P, яка містить ентальпійний рекуператор. Така установка виконуватиме рекуперацію не лише тепла, а й вологи, що забезпечуватиме баланс вологи в приміщенні.