Україна наразі переживає не найкращі часи. Затяжний економічний спад у країні позначився на розвитку всіх галузей без винятку, в тому числі HVAC-індустрії. Як сьогодні працюється вентиляційникам? Із цим та іншими запитаннями ми звернулися до Петра Сингаївського, директора столичної компанії «Белвест Трейд».
Петре Петровичу, як довго Ваша компанія працює на ринку і які послуги надає?
Компанія «Белвест Трейд» була створена в 1999 році і з тих пір успішно працює на українському ринку кліматичної техніки. Ми надаємо повний комплекс послуг із проектування, монтажу, виробництва та проведення пуско-налагоджувальних робіт у сфері вентиляції та кондиціювання. На сьогоднішній день нашими клієнтами є державні установи, великі компанії, банки, а також інші замовники.
Що ви можете сказати про сьогоднішній стан ринку кліматичних систем?
Ринок сьогодні значно знизив свою активність. В результаті зросла конкуренція серед монтажних організацій і стало складніше працювати. Тим не менше, тому, хто не лінується і робить свою роботу якісно, обсягів на ринку вистачає.
На який сегмент ринку орієнтується ваша компанія?
Наша компанія працює в усіх сегментах ринку – промисловому, комерційному та побутовому. Ми реалізуємо проекти як для невеликих котеджів та квартир, так і для найбільших виробничих цехів. Але найактивнішим для нас є комерційний сегмент ринку. Можна сказати, що це наша спеціалізація, наш основний напрямок.
Наступним за ступенем активності на ринку можна назвати побутовий сегмент. Незважаючи на те, що за останні роки він трохи здав, замовлення завжди надходять і їх потрібно виконувати.
Найменш активним на сьогодні можна назвати промисловий сегмент. Індустріальний сектор переживає затяжний спад, промислове будівництво загальмувалося, а на активних об’єктах роками експлуатуються старі інженерні системи. Однак обсяги робіт, виконаних компанією «Белвест Трейд» у цьому сегменті, є досить великими.
Які Ви можете назвати тенденції на ринку кліматичних систем?
Головною тенденцією сьогодні можна назвати ще активніше використання енергозбережних технологій. За останні роки вартість енергоресурсів значно зросла і це природним чином відбилося на вимогах споживачів до кліматичного обладнання. Тому при виборі вентиляційної техніки на перший план сьогодні виходить обладнання з можливістю регенерації теплової енергії та низьким енергоспоживанням.
Ще однією особливістю ринку є зменшення інтересу до імпортного обладнання, яке все більше витісняється продукцією українських виробників. Вітчизняне обладнання практично нічим не поступається імпортному.
Які чинники, на ваш погляд, гальмують розвиток українського ринку кліматичного обладнання?
Основна проблема – це важка економічна ситуація в країні, спричинена в тому числі військовим протистоянням на сході. Це негативним чином позначається і на нашій галузі як одній зі складових єдиного організму. Сьогодні мало хто думає про розвиток, про інвестування в майбутнє, а запуск великих проектів пов’язаний із великими ризиками. Тому не дивно, що в нас декілька проектів заморожені.
Яке вентиляційне обладнання все ж таки користується попитом?
За останніх декілька років помітно збільшився попит на припливно-витяжні установки, які мають високі показники утилізації тепла, низьке енергоспоживання, високу шумоізоляцію та є універсальними під час монтажу. Також за цей період відбулося зміщення інтересу в бік дешевшого обладнання. Попит на імпортну техніку через подорожчання валюти значно зменшився й на перший план вийшло обладнання українського виробництва.
Що Ви можете сказати про якість вітчизняного вентиляційного обладнання, зокрема ВЕНТС?
Обладнання українських виробників відповідає запитам сучасного ринку України. ВЕНТС є безсумнівним лідером з виробництва вентиляційної техніки в країні. Компанія випускає гідне обладнання, яке має дуже широкий асортимент найменувань, різноманітні типорозміри та модифікації, що дозволяє здійснювати тонкий підбір обладнання практично на всі об’єкти. При цьому, що не менш важливо, воно має доступну вартість.
Додатковими перевагами співпраці з компанією «Вентиляційні системи» можна назвати розумні терміни виробництва продукції, значний складський запас, а також оперативне вирішення питань, що пов’язані з гарантійними зобов’язаннями.