12 травня виповнюється 85 років видатному українському художнику Івану Степановичу Марчуку. Цими днями митець зробив приємний подарунок для своїх численних прихильників, відкривши у столиці України ювілейну ретроспективну виставку «Я єсмь…». Нам приємно повідомити, що цей унікальний культурний захід проходить за сприяння компанії «Вентиляційні системи».
Мадрид, Чикаго і знову Київ… Столиця України прийняла виставкову естафету відомого на весь світ українця. Виставка «Я єсмь…» являє собою ретроспективний проєкт митця, чиє ім’я віднесене до сотні геніїв людства та чия творчість вже понад півстоліття збурює свідомість глядачів, перетворює дилетантів на шанувальників мистецтва, а мистецтвознавців – на мовчазних спостерігачів. Зануритися у світ неповторних образів Івана Марчука кияни та гості столиці можуть у Музейно-виставковому центрі сучасного мистецтва Музею історії Києва до 23 травня.
На виставці представлені 118 художніх робіт, які репрезентують 12 із 14 творчих циклів митця. Тут можна побачити картини як із власної колекції художника, так і приватних колекцій, а також Національного художнього музею України. Інтриги додає той факт, що деякі роботи експонуються вперше.
Для компанії «Вентиляційні системи» велика честь сприяти творчості майстра, роботи якого просочені українською автентикою і є цінним внеском у світову мистецьку спадщину. Ми вітаємо Івана Степановича з 85-річчям і бажаємо ювіляру міцного здоров’я, творчої наснаги, нових яскравих ідей і довгих літ, сповнених радості, натхнення і любові мільйонів шанувальників його таланту.
Нагадаємо, Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, почесний громадянин Києва, Тернополя, Канева, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. У доробку майстра близько 5000 картин, котрі представлені на всіх континентах світу. За півстоліття творчої діяльності художник провів близько 200 монографічних виставок. Упродовж останніх років полотна Івана Марчука експонувалися переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща, Чехія, Словаччина, Бельгія, Люксембург, Угорщина, Тайланд, Йорданія, Туніс, США, Туреччина, Іспанія тощо), виконуючи функцію народної дипломатії: утверджуючи місце України в європейському просторі, а європейського мистецтва – у контексті світового.