Клапани серії КП-1 виконані у загальнопромисловому виконанні з мінімізованою елементною базою та використанням низьколегованої оцинкованої сталі.
Заслінка клапана виконана з вогнестійкого матеріалу.
Канальний тип передбачає наявність у корпусі двох приєднувальних фланців для вбудування у вентиляційний канал (систему повітропроводів) та зовнішнє розміщення елементів виконавчого механізму для зручності їх обслуговування ззовні.
Клапани серії КП-1 виконані у спрощеному конструктивному виконанні без розділювача гарячої та холодних зон.
Клапани серії КП-1 оснащені електроприводом зі вбудованою зворотною пружиною та терморозмикальним пристроєм дублювальної дії.
Приведення клапана у робоче положення (за безпосереднього вогневого впливу): дистанційно, за допомогою електропривода.
Приведення клапана у робоче або охоронне положення може здійснюватися повністю дистанційно з пульта керування або вручну, з використанням руків’я ручного зведення, яке завжди входить до комплекту обов’язкового постачання до електропривода. У разі спрацювання пульта керування терморозмикальний дублювальний пристрій перериває подавання електрики на електропривод, і зворотна пружина привода приводить клапан у робочий стан. Механізм аварійного спрацьовування клапана: заслінка клапана автоматично встановлюється в охоронне (стан клапана поза вогневим впливом) положення. Електропривод постійно перебуває під напругою. Далі, у разі аварійного спрацьовування (стан клапана за безпосереднього вогневого впливу): електропривод зі зворотною пружиною відключається від живлення, і заслінка клапана автоматично встановлюється у робоче положення за рахунок енергії пружини. У разі відключення напруги живлення, не пов’язаного з пожежею, та його подальшого вмикання на приводі зі зворотною пружиною заслінка клапана повертається в охоронне положення.
Монтаж клапана у протипожежній огороджувальній конструкції виконується згідно з чинними нормами та правилами. Вогнестійкість зашпаровування повинна бути не нижче вогнестійкості огороджувальної конструкції.
Клапани можна встановлювати у будь-якому положенні у вертикальних та горизонтальних проходах протипожежних конструкцій. Проходи для монтажу клапанів повинні бути зроблені так, щоб уникнути перенесення усіх навантажень від протипожежних конструкцій на корпус клапана. Прилеглий повітропровід повинен бути підвішений так, щоб виключити перенесення навантаження від повітропроводу на фланець клапана. Мінімальний вільний простір для підступу до керівних частин повинен бути не менше 350 мм. Повинен бути доступним оглядовий отвір. У процесі встановлення необхідно враховувати розмір «К». Під час встановлення двох або більше клапанів в одній протипожежній розділювальній конструкції відстань між двома сусідніми клапанами повинна бути не менше 200 мм.
Клапан повинен бути встановлений так, щоб заслінка клапана (у закритому положенні) була розташована у площині протипожежної розділювальної конструкції.
Якщо такий монтаж неможливий, то корпус клапана між протипожежною розділювальною конструкцією та заслінкою клапана повинен бути ізольований матеріалом згідно з чинними стандартами.
Механізм керування клапана повинен бути захищений від пошкоджень та забруднень. Корпус клапана не повинен деформуватися під час замуровування. Після монтажу заслінка не повинна чіплятися за корпус клапана під час відкривання або закривання.
Пожежний клапан можна вбудувати у щільну стінову конструкцію, виготовлену, наприклад, зі звичайної бетонної кладки завтовшки не менше W = 100 мм або у гіпсокартонну стіну з необхідним ступенем вогнестійкості або у щільну стельову конструкцію, виготовлену, наприклад, зі звичайного бетону завтовшки не менше W = 150 мм.
Для ущільнення клапана у розділювальній конструкції заборонено використовувати різні речовини, які піняться.