Вентилятори застосовуються в аварійних системах витяжної вентиляції для примусового видалення диму, нагрітих газів та одночасного відведення тепла за межі приміщення, яке обслуговується, у разі пожежі. Застосовуються у промислових, громадських, житлових, адміністративних та інших приміщеннях.
Вентилятори виготовлені зі сталі з жаростійким полімерним покриттям, яке забезпечує стійкість до атмосферних впливів. Вентилятори вертикального викидання повітря оснащені зворотним клапаном. Вентилятор має захисну решітку від випадкових дотиків та потрапляння сторонніх предметів. Робоче колесо з назад загнутими лопатками вкрите порошковою фарбою.
Вентилятори оснащені трифазними електродвигунами, розрахованими на напругу 400 В. Двигун розташований у відсіку, який винесений із потоку переміщуваного повітря. Клас захисту двигуна – IP54.
Вентилятори можуть переміщувати димові та повітряні суміші температурою до +600 °С впродовж 120 хвилин.
Вентилятори можуть працювати спільно з перетворювачем частоти (далі – ПЧ) або безпосередньо за підключення до мережі. Відповідні характеристики для цих режимів роботи (від мережі та/або від ПЧ) для кожного вентилятора наведені в брошурі, у розділі «Завантаження».
Допускається використання вентилятора для загальнообмінної витяжної вентиляції за частоти обертання, зниженої не менше ніж на 25 % від номінальної частости обертання електродвигуна.
Вентилятор може бути виготовлений для умов помірного (П) або тропічного (Т) клімату першої та другої категорії розміщення згідно з ДСТУ 15150.
Вентилятори на покрівлі встановлюються на монтажну раму РКВ (спрощений варіант) або РКВІ (утеплений теплоізольований варіант). Монтажні рами РКВ, РКВІ призначені для монтажу дахового вентилятора на покрівлі без нахилу. Необхідно передбачити доступ для обслуговування вентилятора.