Компанія «Вентиляційні системи» взяла участь у проекті комплексної термосанації київської загальноосвітньої школи № 264, в рамках якого виготовила та передала навчальному закладу понад 100 одиниць унікального енергозберігаючого вентиляційного обладнання. Це дозволить підтримувати в шкільних приміщеннях комфортний мікроклімат цілий рік і зменшити витрати на опалення в зимовий період.
Сучасне енергозбереження неможливе без реалізації комплексних заходів щодо посилення енергоефективності (термосанації) будівель і споруд. Проведення таких заходів дозволяє значно зменшити втрати тепла та економити енергоресурси. Ця проблема особливо є актуальною для навчальних закладів, які мають великі площі та високий відсоток тепловтрат.
З метою впровадження ефективного енергозбереження в дошкільних і шкільних установах у столиці вже кілька років діє програма комплексної термосанації таких закладів. Згідно з програмою, влітку 2016 року розпочалися роботи щодо підвищення енергоефективності шести столичних загальноосвітніх шкіл, в тому числі школи № 264 (вул. Оноре де Бальзака, 8-Г). Тут планувалося не тільки утеплити зовнішні стіни, замінити вікна та двері, встановити енергоефективне освітлення, але й забезпечити якісну вентиляцію приміщень шляхом встановлення сучасної енергозберігаючої вентиляційної системи на базі обладнання ВЕНТС.
Як повідомив начальник відділу комплексних інженерно-проектних рішень в сфері акліматизації ВЕНТС Лавр Котєлков, спеціалісти компанії виготовили для школи унікальне обладнання: чотири припливно-витяжні установки AirVENTS, 98 кімнатних припливно-витяжних установок ВЕНТС МІКРА 150 Е КП, канальні вентилятори ВКМ, а також необхідну кількість аксесуарів промислової вентиляції. «Таке обладнання дозволить учням і вчителям завжди дихати свіжим повітрям і при цьому забезпечить рівну комфортну температуру в приміщеннях», – відзначив Лавр Котєлков.
До початку навчального року всі роботи за проектом у школі № 264 були завершені. В результаті навчальний заклад щорічно заощаджуватиме майже половину вартості енергоресурсів, які раніше витрачалися на обігрів, а це близько 1,5 млн грн.