28.03.19

Повітряний захист

Представляємо новинки протидимної вентиляції – вентилятори ВПВО та ВДО.

Готуючи до експлуатації будівлю, яка в тому числі передбачає великі скупчення людей, і формуючи вентиляційну систему, завжди слід пам'ятати, що, крім забрудненого повітря, загрозу людському здоров'ю та життю може становити раптова пожежа. У той час як шкідливі бактерії та різні забруднювачі, що містяться в повітрі, завдають невеликої довготривалої шкоди, чадний газ, що виділяється під час пожежі, діє різко і часто призводить до летальних випадків. Тому важливо організувати безпечні шляхи відходу людей у разі пожежі. Призначення вентиляторів ВПВО і ВДО полягає саме в цьому.

ВПВО застосовується для вентиляції підпору. Інакше кажучи, вентилятор створює надлишковий тиск повітря у прохідних просторах, а саме на сходових майданчиках, у шахтах ліфтів, тамбур-шлюзах тощо. За рахунок цього не допускається проникнення диму та інших продуктів горіння на шляху відходу людей і, відповідно, забезпечується їх успішна евакуація. Продуктивність ВПВО досягає 113 000 м3/год.

Вентилятор ВДО, своєю чергою, видаляє дим, що виник під час пожежі, і відводить надлишки тепла за межі приміщення або будівлі. Ефективно працює в режимі димовидалення за температури до 400 °C впродовж двох годин, а також застосовується для постійного функціонування в загальнообмінній системі вентиляції. Як і ВПВО, вентилятор ВДО характеризується високою продуктивністю, максимальне значення якої становить близько 108 000 м3/год.

Система протидимної вентиляції є найважливішим елементом конструкції будь-якого громадського чи житлового будинку, адже в разі пожежі її головне призначення – зберегти людське життя.