Серія Вентс КП-2...72С

Нормально відкритий вогнезатримувальний канальний клапан з механічним приводним пристроєм
Застосування

Клапани протипожежні призначені для автоматичного перекриття технологічних отворів та отворів у місцях проходження вентиляційних каналів через міжповерхове перекриття, стіни, перегородки, а також для перекриття отворів в огороджувальних конструкціях припливно-витяжних каналів протидимної вентиляції.

Клапани цього виконання не призначені для встановлення у повітропроводах та каналах приміщень категорій А та Б пожежовибухонебезпеки, у місцевих відсмоктувачах вибухонебезпечних сумішей. Межа вогнестійкості клапана протипожежного димового універсального серії КП-2...72С становить не менше 120 хв (ЕI 120) за температури 600 °С.

Конструкція

Клапани серії КП-2...72С випускаються у загальнопромисловому виконанні з мінімізованою елементною базою та використанням низьколегованої оцинкованої сталі. Заслінка клапана виконана з вогнестійкого матеріалу.

Канальний тип передбачає наявність у корпусі двох приєднувальних фланців для вбудування у вентиляційний канал (систему повітропроводів) та зовнішнє розміщення елементів виконавчого механізму для зручності їх обслуговування ззовні.

Клапани серії КП-2...72С оснащені механічним приводним пристроєм з плавкою вставкою та зворотною пружиною.

Приведення клапана у робоче положення здійснюється у разі спрацьовування плавкої вставки на підвищення температури.

Повернення клапана в охоронне положення відбувається тільки вручну за допомогою рукоятки та заміною плавкої вставки через люк. Механізм аварійного спрацьовування клапана: заслінка встановлена в охоронне положення (стан клапана поза вогневим впливом) за допомогою ручки, яка знаходиться на зовнішньому боці клапана (при встановленні заслінки клапана в охоронне положення зводиться зворотна пружина), положення ручки фіксується замком. У разі аварійного спрацьовування (стан клапана у разі безпосереднього вогневого впливу) плавка вставка роз’єднується і приводить у дію замок, який звільняє ручку, і зворотна пружина приводить заслінку клапана у робоче положення.


Клапан протипожежний КП-2...72С з механічним приводним пристроєм з плавкою вставкою та зворотною пружиною
Монтаж

Монтаж клапана у протипожежній огороджувальній конструкції виконується згідно з чинними нормами та правилами. Вогнестійкість зашпаровування повинна бути не нижчою за вогнестійкість огороджувальної конструкції.

Клапани можна встановлювати у будь-якому положенні у вертикальних та горизонтальних проходах протипожежних конструкцій. Проходи для монтажу клапанів повинні бути зроблені так, щоб уникнути перенесення усіх навантажень від протипожежних конструкцій на корпус клапана.

Прилеглий повітропровід повинен бути підвішений так, щоб виключити перенесення навантаження від повітропроводу на фланець клапана. Мінімальний вільний простір для підступу до керівних частин повинен бути не менше 350 мм. Повинен бути доступним оглядовий отвір. У процесі встановлення необхідно враховувати розмір «К». Під час встановлення двох або більше клапанів в одній протипожежній розділювальній конструкції відстань між двома сусідніми клапанами повинна бути не менше 200 мм.

Клапан повинен бути встановлений так, щоб заслінка клапана (у закритому положенні) була розташована у площині протипожежної розділювальної конструкції. Якщо такий монтаж неможливий, то корпус клапана між протипожежною розділювальною конструкцією та заслінкою клапана повинен бути ізольований матеріалом згідно з чинними стандартами. Механізм керування клапана повинен бути захищений від пошкоджень та забруднень. Корпус клапана не повинен деформуватися під час замуровування. Після монтажу заслінка не повинна чіплятися за корпус клапана під час відкривання або закривання.

Пожежний клапан можна вбудувати у щільну стінову конструкцію, виготовлену, наприклад, зі звичайної бетонної кладки завтовшки не менше W = 100 мм або у гіпсокартонну стіну з необхідним ступенем вогнестійкості або у щільну стельову конструкцію, виготовлену, наприклад, зі звичайного бетону завтовшки не менше W = 150 мм. Для ущільнення клапана у розділювальній конструкції заборонено використовувати різні речовини, які піняться.

Рекомендація з монтажу
Розміри A та B дивіться у таблиці габаритних розмірів


У вертикальних будівельних конструкціях


У горизонтальних будівельних конструкціях


Модельний ряд Вентс КП-2...72С
Поліграфія
"КП-2" опис продукту 03-2023
1.57 Мб
Паспорт
"Клапани КП, ПЛ" паспорт 11-2023 (V58-1UA-04)
3.56 Мб
Фотографії
КП-2...72С - зображення 1
610 Кб