Вхід

Політика конфіденційності
Забув пароль
Авторизуватись
Ще не зареєстровані? Скористайтеся перевагами реєстрації:
Збереження продуктів у прив'язці до проектів
Консультації фахівців щодо продукції on-line
Реєстрація
Реєстрація
Користуючись цією формою, ви визнаєте, що прочитали умови користування Умови використання сайту і повністю згоден з ними
Авторизуватись

Поради з вентиляції

Вентиляцією називається сукупність заходів та пристроїв, які використовуються під час організації повітрообміну для забезпечення заданого стану повітряного середовища у приміщеннях і на робочих місцях.

Системи вентиляції забезпечують підтримку допустимих метеорологічних параметрів у приміщеннях різноманітного призначення. Система вентиляції повинна створювати у приміщенні повітряне середовище, яке задовольняє встановлені гігієнічні норми та технологічні вимоги.

Для чого потрібна вентиляція?

Ми постійно знаходимось у повітряному середовищі та щоденно вдихаємо і видихаємо 20 000 л повітря. Наскільки придатним є повітря, яке нами вдихається, для безпечного життя? Існує низка основних показників, які визначають якість повітряного середовища, що нас оточує.

  • Вміст у повітрі кисню та вуглекислого газу. Зменшення кількості кисню та збільшення вуглекислого газу викликають задуху.
  • Вміст у повітрі шкідливих речовин та пилу. Підвищена концентрація в повітрі пилу, тютюнового диму та інших речовин негативно впливає на організм людини і може сприяти розвиткові різноманітних легеневих та шкірних захворювань.
  • Запахи. Неприємні запахи створюють дискомфорт або подразнюють нeрвову систему.
  • Вологість повітря. Підвищена або понижена вологість викликає неприємні відчуття, а в людей із захворюваннями дихальних шляхів, шкіри може викликати загострення хвороб. Вологість є важливою також для обстановки приміщень. Наприклад, взимку від пониженої вологості двері, віконні рами та меблі можуть розсихатись, а в приміщеннях із підвищеною вологістю (наприклад, басейнах, ванних кімнатах), навпаки, розбухати.
  • Температура повітря. У приміщенні комфортною для людини вважається температура 21-23°С. Підвищення або зменшення цього показника впливає на фізичну та розумову активність, а також на стан здоров'я.
  • Рухомість повітря. Підвищена швидкість повітря в приміщенні викликає відчуття протягу, а понижена – призводить до застою повітря. Перебуваючи у приміщенні, ми відчуваємо на собі вплив будь-якого з цих факторів.

Організація системи вентиляції

Допомогти у цій ситуації може правильно організована система вентиляції. Система вентиляції забезпечить влітку подачу фільтрованого, а взимку – ще й підігрітого зовнішнього повітря, а також видалення забрудненого повітря з приміщень.

Будь-яка схема вентиляції повинна передбачати одночасно приплив зовнішнього повітря та витяжку відпрацьованого, забезпечуючи баланс повітря в приміщенні. За відсутності або недостатнього припливу зовнішнього повітря, в кімнаті зменшується вміст кисню, підвищується вологість, запиленість. Якщо в будинку відсутня витяжка або вона є недостатньо ефективною, тоді з приміщень не видаляються забруднене повітря, запахи, вологість, шкідливі речовини.

Не менш важливим фактором для правильної організації вентиляції є те, що приплив та витяжка не можуть працювати окремо. Необхідно врахувати, що за наявності лише витяжки (наприклад, у санвузлі встановлено лише витяжний вентилятор), припливне повітря поступає зі щілин у вікнах, дверях, огороджувальних конструкціях. Цей неорганізований приплив повітря призводить до проникнення пилу, запахів у приміщення, до протягів.

Природними джерелами організованого припливу повітря для компенсації повітря, що видаляється з приміщення, можуть бути встановлені у дверях санвузлів вентиляційні решітки, стінові або віконні провітрювачі, відчинені кватирки, вікна. Або ж ці функції може виконувати система примусової вентиляції, коли повітря в приміщення поступає централізовано.

Висловіть свою думку

Голосування
Звідки ви про нас дізнались?