Головна мета бомбосховища – забезпечити захист та безпеку людей у разі виникнення надзви чайних ситуацій, коли зовнішнє середовище стає загрозливим та небезпечним для перебування людей на відкритому повітрі.
Бомбосховища обладнуються з використанням особливих матеріалів та конструкцій, що здатні витримувати руйнівні удари. Не менш важливо створити в бомбосховищі відповідні санітарні умови для перебування людей у ньому під час загрози. Однією з таких умов є правильно організована вентиляція.
Компанія Вентс пропонує повний асортимент обладнання для організації ефективної вентиляції та підпору повітря в бомбосховищах та укриттях відповідно до нормативних вимог ДБН В .2.2-5.
Сховища зазвичай слiд обладнувати системами вентиляції для двох режимів роботи:
Систему вентиляції проєктують, враховуючи максимальну кількість людей, яка може одночасно розташовуватися в укритті.
Кількість зовнiшнього повiтря, яке подається у захисну споруду (споруду подвійного призначення), слiд приймати:
Експлуатаційний підпір повітря має становити 50 Па.
Довжина повітропроводу від електроручного вентилятора до найбільш віддаленого вентиляційного отвору має бути не більше ніж 30 м.
У режимі чистої вентиляції подавання очищеного від пилу зовнішнього повітря повинне забезпечувати необхідний обмін повітря і видалення з приміщень теплоти та вологи. Кількість зовнішнього повітря визначається розрахунком.
Для чистої вентиляції, фільтровентиляції та вентиляції ДЕС повітрозабори повинні бути роздільними. На повітрозаборах і витяжних пристроях слід передбачити встановлення противибухових пристроїв, що мають захисний короб.
Регенеративні установки та фільтри слід встановлювати в окремих приміщеннях, що межують із внутрішніми приміщеннями сховища.
Вентиляцію з механічним спонуканням у ПРУ рекомендовано передбачати із застосуванням електроручних вентиляторів ЕРВ.
Приклад організації дворежимної вентиляції за допомогою вентилятора Вентс ЕРВ: